Munarakudoonor? 16.10.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Mure siis järgmine, sain hiljuti teada et omal jõul mul rasedaks jääda ei õnnestu, on vaja munarakudoonorit. Tahtsingi küsida kui pikk järjekord on, et leida munarakudoonor ja mis see kõik maksma läheb, lugesin kuskilt foorumist ,et on täitsa vist isegi olemas doonoreid. Ette tänades.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Meie kliinikus (Kliinikumi naistekliinik) läheb doonorimunarakuga viljastamine maksma 8000 kr. Lisanduvad kulutused kehavälise viljastamise ravimitele 10 000-15 000, mis kompenseeritakse suures osas riigi poolt.
Põhimõtteliselt võib munarakudoonoriks olla sugulane (sellisel juhul ei tule doonorihüvitist maksta). Anonüümse munarakudoonori ooteleht on aastatepikkune, selles valguses soovitan maad uurida ka teistes kliinikutes (Elite kliinik, Nova Vita kliinik, Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinik).
Aivar Ehrenberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Munarakudoonori kasutamine

Tere. Kas soovitaksite minu vanuses (42) pigem seda kui oma munarakkude kasutamist, sest tõenäosus suurem?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Oma rakkudest rasestumise tõenäosus on 10-15%, doonorirakkudest 40-50%. See on asja meditsiiniline külg. Emotsionaalne ja rahaline külg jääb Teie hinnata. Teie juhtumi üksikasju ei tea, seepärast ei oska ...

Loe edasi

Munarakudoonori veregrupp

Tere. Läbisin IVF-i kasutades munarakudoonorit. Katse õnnestus. Siit tekkis mul aga küsimus, et kui oluline on teada munarakodoonori veregruppi. Doonori oma ma ei tea. Endal on 0+ ja mehel A-.

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

See ei oma tähtsust.
AE

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: