viljatus 16.07.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere, olen 42 a, teinud kahel korral IVF-i,mis ei ole õnnestunud. Kas peaksin sellest loobuma või on siiski võimalus rasestumiseks. Olen eelnevalt teinud kõik analüüsid, mis olid korras, tehtud ka laporoskoopia,, kus selgus, et munasarjad olid täiesti liidetes, vabastatud vaid üks. Mida peaksin veel ette võtma, et rasestumine õnnestuks. eelnevalt olen sünnitanud kaks last, (olnud kolm aborti)(kahjuks). Nüüd teeksin kõik, et veel rasestuda. Kas on mingit võimalust rasestumiseks ka loomuliku viisil ( hormoonravi vms)?
vastust ootama jäädes.
Mari.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Senikaua, kui ükski munajuha on läbitav ja menstruatsioonid käivad, on raseduse võimalus olemas. Teisalt, kui on otsustatud, et vajate IVFi, on spontaanse rasestumise võimalus liiga väike.
Üle 40-sel naisel on IVFga rasestumise tõenäosus 10-15 % katse kohta, seejuures katkeb kuni 1/3 tekkinud rasedustest. Nii et sünnitamise tõenäosus on väike, kuid siiski mitte null.
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Valulikud päevad

Tere !
Mul on viimasel ajal (ca aasta) jooksul päevad väga väga valikud. Täpsemalt kõht valutab, on lahti, pea ringleb ja selline tunne et oksendaks. See kestab esimesel päeval.. Varasemalt mul selliseid ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
viljatus ja valulikud menstruatsioonid iseloomustavad endometrioosi nimelist haigust. Mõistagi pole veel kindel, et Teil on see haigus, aga tasuks uurida.
Terv,
AE

Loe edasi

Viljatus

Mulle pandi selline diagnoos: Habras X kromosoom; premutatsiooni kandja.
Mida see tähendab?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
mul ei ole kahjuks pädevust selgitusi anda, pole sellise olukorraga kokku puutunud. Peate paluma geneetiku kommentaari.
AE

Loe edasi

Mehepoolne viljatus

Kui suur tõenäosus on loomulikul teel saada lapsi naisel, kes on meditsiinilises mõttes terve ja mehel, kellel viljakuse uuring näitas väheliikuvaid ja 2% ulatuses elavaid spermatosoide? Kas see on üldse ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Raseduse tõenäosus on suurem kui null. See tähendab, kui te EI sooviks rasestuda, peaksite ikkagi kasutama rasestumisevastaseid vahendeid.
Kui te pole rasestunud üle 2 aasta, aga sooviksite, tuleks ...

Loe edasi

mehe viljatus

Tere!
Kui mehe spermas on ainult 3% normaalseid spermatosoide, kas siis on üldse mõeldav kasvõi kunstlikult just temalt last saada? Mees 40-aastane.

Tänan!

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

tervist,
jah, on küll.

Aivar Ehrenberg
naistekliinik
SA TÜ Kliinikum

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: