Millest alustada 22.03.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere dr. Ehrenberg
Olen 25 aastane naine. Abikaasa 28. Oleme last soovinud 3 aastat. Minul läbitud kaks lap.op-i,üks munajuha eemaldatud. Abikaasa samuti selle aja jooksul kaks korda androloogi juures käinud. Viimati aasta tagasi ja minul op ka umbes aasta tagasi. Aga aasta jooksul pole rasestumine siiski õnnestunud. Kas enne teie vastuvõttule tulemist oleks parem kui meestearsti juures ennem käidud? Või peaks alustama siiski teie juurest? Kas mina peaks arvestama ka kindlasti uue lap.op-iga. Või pole see ilmtingimata vajalik? Kui pikkade järjekordadega peaks arvestama? Aitäh. Ilusat kevadet teile!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kehavälise viljastamise järjekord on praegu augustis.
Minu vastuvõtule pääsete ilmselt mais (reg 7319 100).
Kui mees tunnistati viimati terveks, pole uus visiit tingimata vajalik. Laparoskoopia ei ole kohustuslik.
terv,
AE