uuele ringile 11.03.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
3 kuud tagasi sündis meil IVF abil saadud laps. Sooviks nüüd veel ühte, eelmisest katsest jäi 4 embrüot külma. Ideaalvariandis võiks lapsed olla ~1,5 aastase vanusevahega. Kui kiiresti võib uuele katsele minna? Ja kas selleks peaks lõpetama eelnevalt rinnaga toitmise?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Rasestumise eeldab tõepoolest imetamise lõpetamist. Iseasi, kui piima jätkub, võiksite mõne kuu veel rinda anda, see on lapsele kõige parem.
AE