Rasedaks jäämise suur soov 20.01.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tervist. Olen soovinud juba ammu last, sai läbi käidud igasugused arstid ja avastati kilpnäärme probleem. Septembrist 2008 siis võtan neid tablette ja veel selliseid, mis päevi tekitaks, sest ka päevi ei olnud pikka aega. Siiani mingit mõju ei ole olnud, võibolla tõesti need rohud nii ruttu ei mõju aga kaua ma ikka neid ostan ja tarbin...Olen teile ühe kirja juba saatnud ja soovitasite panna end kirja sinna kliinikusse, kus töötate, kindlasti ma seda ka teen. Kuna mu mees töötab soomes on seda natuke keeruline korraldada, sest selgus ka et tal ei ole hetkel kehtivat ravikindlustust. Minu küsimused on, kui ma kunagi nii kaugele jõuan kas pean arvestama mitme päevaga kohapeal olemisega? Viljastus ise pidi tasuta olema? Kas rohtude tarbimine ei sega viljastamist?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kui teil on kilpnäärmeprobleem, ebaregulaarne tsükkel ja Soomes töötav mees, tundub spontaanse rasestumise võimalus nullilähedane.
Arvestada tuleb korduvate kohalesõitudega, mitte mitmepäevase kohalviibimisega.
LAstetuse ravi kliinikuid on ka Tallinnas, võibolla on neisse pöördumine käepärasem?
Viljastamine on tasuta, ravimitele võib kuluda 10-12 000, mõnikord ka rohkem.
Ravimite tarbimine ei sega.

AE