c-hepatiit 16.01.09 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Palun Teie soovitust edasise osas.
Viljatuse pöhjus on mehes. Lapse saamine siiski vöimalik. Uuringute käigus selgus, et mul on c-hepatiit. Milline genoom ja kui pikk saaks olema ravi, selle selgitamine seisab alles ees. Töenäosus, et ravi kujuneb ebaedukaks on suur. Viljatuse ravi lykkaks see laias laastus kaks aastat edasi. Hetkel mees 48, mina 36. Hepatiidi raviks kasutatavate ravimite interferooni ja ribaviriini järelmöjusid pole veel piisavalt uuritud. Risk ravijärgseteks tysistusteks on reaalne.
Vöimalus, et laps saab emalt nakkuse on umbes 3%. Kui komplitseeritud on viirusekandjate viljatuseravi? Kas yldse on endal valikuvöimalust?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Oletan, et teil ei ole hepatiiti, vaid hepatiidiviiruse kandlus. Hepatiit oleks juba väga tõsine probleem.
Viljatusravi saab rakendada ka viirusekandjatele, ainult et sellisel juhul reeglina ülejäänud embrüoid ei külmutata ja tõenäoliselt ei teostata ka viljastamise mikromanipulatsioone (ICSI), et vältida aparatuuri saastumist.
AE