Raseduse peetus 04.12.08 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.
Üritame last saada juba 2 aastat.Varem ei õnnestunud midagi aga selle aasta aprillis jäin rasedaks.rasedus peetus 5 ndl. Uuesti rasestusin septembris.Seegi rasedus peetus 7+5 nädalal.Esimene puhastus oli tabletiga,väga vererohke ning kuu aja pärast puhastati üle.Teine puhastus oli narkoosiga.Vanust on mul 32. Esimese lapse sünnitasin 19 aastaselt.Kõik korras ja sünnitus täiesti normaalne.
Selline küsimus,et kui enne ei jäänud kuidagi rasedaks ja nüüd siis kaks peetumist-kas ongi üldse võimalik veel last saada või peaks enne mehega läbi tegema ravikuuri.Arsti sõnul hakatakse uurima sellist asja peale kolmandat peetust.Mingeid kroonilisi haigusi ei ole leitud.Arst arvas,et ikka loote anatoomiline (oli vist ikka see sõna,et loodus ise nö näeb,kas loode on eluvõimeline või on väärarenguga) viga.
Millise arsti juurde peaks pöörduma? Ehk on juba viga minus,sest paratamatult mõtlen uue raseduse tekkimisel,et jälle peetub.Hirm on suur.
Jään vastust ootama.

Karin

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

raseduse peetumisi tuleb ikka ette, kaks raseduse peetumist on juba suhteliselt ebatavaline.
pöörduma peate ikka naistearsti poole, kui teie arsti arvamus teid ei rahulda, pöörduge teisese hinnangu saamiseks teise arsti poole.
raseduse peetumise põhjused jäävad sageli ebaselgeks, kuid mingeid uuringuid saab ikka teha.
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Positiivne P1 antigeen

Olen 35a naine. Mul on olnud kaks raseduse katkemist (5-6n spontaanabort ja 11n raseduse peetus). Nüüd selgus vereanalüüsidest, et mul on P1 antigeen positiivne, mis põhjustab raseduse katkemisi. Millised ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
peaksite nõu pidama arstiga, kes selle analüüsi määras. Tunnistan, et pole sellisest antigeenist varem kuulnud.
AE

Loe edasi

Kunstliku viljastamise tegemine ülekaalulisele

Tere. Tahaksin küsida, kas ülekaalulisele tehakse ka kunstlikku viljastamist? 1998. a oli rasedus, mis peetus poole peal. 2001. a sünnitasin lapse, kuid Goldenhari sündroomi ja südamerikkega, mida raseduse ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
Rasedus on teoreetiliselt võimalik, ehkki selle tõenäosus on oluliselt väiksem, kui normkaalus naisel. Kõige olulisem on regulaarsete menstruatsioonide olemasolu.

Loe edasi

Raseduse peetus

Tere

Olen 23 aastane ja elasin üle rasedus peetuse. Sellest on möödas tänaseks 3 päeva. Kuna lapse soov suur siis uuriks kui ruttu saaksin uuesti proovima hakata? Enesetunne on hea ja veritsust ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Kui rasedus oli väike (alla 12 nädala), ei näe vajadust pikka vahet pidada. Kui olete vaimselt valmis, jätkake.
AE

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: