Ivf siis 20.11.08 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Olen siin ennegi teile kirja saatnud, nüüd siis lugu selline. Minu sesisund järgmine saanusd ravi 18 eluaastast Estrofemmiga ja duphastoniga, et hoida emaka ja munasarjade tsükliline töö kuna iseeneslikult ei alanud mul mensest.
Nüüd kui asi niikaugel ,et soov last saada siis tehti mulle uuringud kuna polnud 1 aastajooksul rasestunud. Leid oli siis selline , et ov ei toimu kuid munasarjades folikuleid nähtud. Siis tehti hüseroskoopia mille käigus leiti mul väärarend ehks siis 2 emakat üks on neist koralik ja fumktsioneerib teine aga on rudiment ja ei tööta. Tervesse emakasse mis on kül pisike ja veidi viltu suundub 1 munasari ja munajauha. Arst on on proovinud 1 kuu serot kuid see ov ei toonud peale seda emaka leidu ütles, et ainus võimalus mida proovida onveel Ivf kuid 100% garantiid ei andnud et see õnnestuks. Tahan teada kas IVf on ainus mu võimalus või saaks kudagi veel proovida ja mis väljavaated mul on ja kus oleks parem seda protsetuuri teha elan kül tallinas ja käisin arstil Ida Tallinna keskhaiglas. Kui palju peaks mul algul raha olema?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Ida-Tallinna keskhaigla naistekliinik tegeleb ka kunstliku viljastamisega, paluge oma arsti, et ta suunaks teid spetsialisti jutule.
AE