bakterid 05.09.08 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure selles, et olen juba vähemalt aasta hädas erinevate bakteritega, colibakter ja streptokokk. Põhimõtteliselt üks tuleb, teine läheb ja olen söönud juba seitse korda antibiootikume. Ma ei saa aru miks ma neist lahti ei saa. Mehe analüüsid olid korras.

Kuna mul oli 2006 aastal emakaväline rasedus paremas munajuhas ja peale seda see jama hakkas, kas siis võib äkki tegu olla, et munajuhas hoopis põletik ja sellepärast ka lahti ei saa. Olen käinud mitu korda ka UH s, aga pole miskit öeldud.
Kas seda saabki üldse UH ga vaadata. Ja kas siis on IVF ka vastunäidustatud nende bakteritega.
IVF i vajan, kuna munajuhad on kinni.
Suur tänu Teile vastuse eest.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Muidugi oleks parem, kui neid baktereid IVF ajal ei oleks. Teisalt, absoluutset vastunäidustust nad endas ei kujuta.
Kas te veresuhkrut olete kontrollinud?
Aivar Ehrenberg