tahaks juba väga titat. 27.08.08 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Oleme püüdnud last saada juba paar aastat, aga kahjuks tulutult. Jaanuaris käisin laporoskoopias. Haigusloo väljavõttel on kirjas: vasak munasari ja munajuha liitunud.liited vabastatud, mõlemad munajuhad värvainele läbitavad; vasak vabalt ,parem pikk,vääniline ning täitub aeglasemalt.Parempoolne lig. sacrouterinal koagulatsioonitest nõrgalt positiivne. Kas see tähendab,et kõik on OK?
Teiseks on mul viimasel ajal (täpsemalt 2 viimast kuud) enne päevi hakanud määrima, küll vähesel määral aga ikka, kõhus on selline pakitsev tuim tunne. Millest see võiks olla?
Suured tänud juba ette !!!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kui te sellise leiu juures pole 2 aastat rasestunud, tuleks lastetuse ravile tõsisemalt mõtlema hakata. Kui jõuate kord spetsialisti jutule, rääkige talle oma määrimisest.
Kui meest pole veel uuritud, soovitan sellest alustada.
Aivar Ehrenberg