Ravimite maksumus 05.06.08 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere, kõigepealt tahaks tänada teid teie äärmiselt tänuväärt töö eest. Minul küsimus selline, et kui palju võivad maksma minna ovulatsiooni stimuleerivad ravimid. Arst ütles et kuni 18000.- Aga see vist oleneb ka vanusest? Minul vanust 24. Üks munajuha eemaldatud, teine funktsioneerib normaalselt.Kas see ka mõjutab ravimite maksumust? Millise summaga üldjoontes peaksin arvestama?
Aitäh ja kaunist suve teile!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kui menstrueerite regulaarselt ja vajate munasarjade stimulatsiooni seoses kehavälise viljastamisega, võiksite arvestada ca 10 000-ga.

Aivar Ehrenberg