Gaasid 19.11.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Ühes eelnevas vastuses märkisite, et gaaside teke soolestikus oleneb toitumisest. Vaevlen viimased 2-3 aastat iga päev gaaside käes, kuigi toitumises mingit muutust ei ole olnud. Minu arust tekitab mul küll gaase iga toiduaine. Eelmine aasta olin ühel korral haiguslehel, mida põdesin seda ei teagi, sümptomiteks olid "punnis" kõht ja palavik 38 kraadi. Paastusin paar päeva, siis läks kergemaks. Jaoskonna arst ei osanud midagi arvata. Sooviksin siiski teada, kas peale toitumise võib veel midagi gaaside teket põhjustada?

P.S. Kasutan espumisani, natuke vist aitab.

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Gaasi teke oleneb tõesti peamiselt sellest mismoodi inimene toitub. Kindlasti oleneb ka sellest kui palju inimene rääkides ja süües õhku sisse ahmib. See on see, mida me ise tähele ei pane.

Võib olla tasuks mõelda kas ei ole viimaks seotud liigne gaasi teke rõõsa piima talumatusega, hüpolaktaasia võib välja kujuneda ka vanemas eas.

Espumisaani julgeks soovitada alati.

TR.