KÕHUVALUD JA KÕHUKINNISUS 06.02.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 23. aastane naine, sain aasta tagasi emaks.
Enne rasestumist oli mul probleeme kõhukinnisusega ja väljaheitel oli helepunane veri. Käisin erinevate arstide juures, tehti koloskoopia, rektoskoopia, aga midagi ei leitud. Võtsin lahtisteid. Raseduse ajal hakkas kõht normaalselt läbi käima ilma lahtistiteta. Sünnitusel küll günekoloog ütles, et o hemarroidid. Peale sünnitust ei saanud defekatsiooniaktiga enam üldse hakkama, ainult verd tuli, kõht oli väga kinni, panin iga päev Bisakodüül küünla, mis ka ei aidanud, muid ravimeid ei julgenud võtta kuna toidan last rinnaga. Olen üksikema ja elame maakohas nii et arsti juurde minek oli raskendatud, polnud last kuskile jätta ja läheduses pole ühtegi eriala spetsialisti. Siiamaani püsib kõhukinnisus, vahel veri väljaheitel, on lisandunud kõhuvalud. Käisin kõhuvalude pärast günekoloogi juures, kes ütles, et kõik on korras, seda ütles ta lihtsalt läbivaatuse mitte ultraheli järgi. Lisaks kõhuvaludele väljuvad ka halvalõhnalised gaasid, mida on raske isegi võimatu kinni hoida, enne gaasidega sellist probleemi polnud. Peale selle olen kaalust, mis kaalusin enne rasedust veel 10 kilo alla võtnud ning mind piinab pidev väsimus, mitte et ma ei viitsiks midagi teha, vaid lihtsalt ei jõua.
Ka aastasel pojal on kõht kinni ja kõhugaasid väljuvad tihti. Kakab laps üle nädala, perearst ütleb küll, et see et laps nii harva kakab on probleem, aga probleemi lahendamiseks ta midagi ette võtnud ei ole.
Tänan teid juba ette!

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Otsige yles teostatud uuringute vastused ja tulge vastuvotule, pyyame otsida lahendust.
Dr. Kariis