haavandiline koliit 15.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

MUL ON HAAVANDILINE KOLIIT,OLEN UMBES 5 KUUD VÕTNUD PENTASA 500MG 2 TBL. HOMMIKUL JA 2 TBL. ÕHTUL (KÜÜNLAID EI TALUNUD ). ASI PEAKS OLEMA KONTROLLI ALL. AGA MILLEGI PÄRAST OLI TÄNA HOMMIKUL VÄLJAHEIDE (VÄGA) VERINE.MILLEST SEE VÕIKS NII TULLA?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Eks see ikka ägenemine ole, ehki paremal juul ka hemoroidaalne verejooks võib olla. Annus mida tarvitate on sobiv remissiooniks, mitte ägenemise raviks. Konsulteerige oma arstiga, vajadusel Tartu või Tallinna juhtivate gastroenteroloogidaega.
Edu,
Dr Kariis