lamblioos 19.11.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Minu 10 a.tütrel on juba 2 a. lambliad.Ta on 2002 a. saanud 4 korda medronidazoli(0,5tabl. 3 korda päevas 7 päeva.)Lambliad aga on edasi.Siis sai ta tiberal 500mg 2 tabletti ja sellest tuli pearinglus ja vappekülm.Lambliad elavad aga edasi.Kas neist on võimalik üldse lahti saada ja kas nad on väga ohtlikud?TÄNAN.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Teile on määratud tavalisi lamblioosi ravimeid. Kui ravi pole olnud efektiivne, siis esmalt tuleks täpsustada diagnoosi ja kui see leiab kinnitust, siis konsulteerida ravi suhtes gastroenteroloogi või infektsionistiga.
Head tervist,
dr Kariis