Maksa steatoos 03.07.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere olen 26 a. M. Lapsepõlves põdenud B-hepatiiti.Hiljuti kontrollis käies avastati 3* maksa proovid ALT 110. BIL 25 .viirus neg. Tehti ka psiopsia millest selgus steatoos K 0,70. Ravimiks määrati Essensiale,peale ravimi tarvitamist tekkisid valud maksa piirkonda mis muutusid kohati talumatuks nii u. 2-3kuud.
Gastriiti ei esinenud . Olen oma algatusel ravi lõpetanud ,koos ravimi l õpetamisega kadusid ka valud kuid proovid langesid vaid u 10%.
Kas saaksite selle haiguse kohta täpsemalt kirjutada ja milline on edasine prognoos . Tänan.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Nenede andmete põhjal võib olla kindel, et põete mingit maksahaigust, mille põhjus kirjas täpselt ei selgu. Selline histoloogiline leid on väga sage alkohoolse maksakahjustuse korral. Prognoos sõltub eeskätt haiguse põhjusest. Pidage karskust ja jälgige kaloraashi. Pöörduge taas oma arsti poole, kes korraldas uuringud, kaasaarvatud maksabiopsia. Temalt peaksite saama ammendavamat informatsiooni.
Kõike head, dr Kariis