1.3kuusel lapsel kõndides jalad väljapoole 06.02.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere, lapsel seistes kui ka kõndides üks jalg väga väljapoole ning teine natukene väljapoole. Lisaks ei toeta täistallale. Oleme käinud 3 kuud füsioteraapias ning ka kodus harjutusi teinud kuid tundub et need harjutused ei toimi. Umbes kuu tagasi hakkas ta ka iseseisvalt paar sammu tegema ning kuna jalg väljapoole ning toetab jala küljele siis üpris kiiresti kukub pikali ning ka nö lonkab. Kuhu ma peaksin pöörduma? Millest see tekkinud võib olla? Kui seisab üritan jalga sirgeks panna aga kohe paneb tagadu viltu. Täpsustan et asune Võrus ning lähim linn oleks Tartu.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Jalgade väljapoolsus on seisma ja kõndima hakkamisel üsna tavaline - laiem toetuspind ja parem tasakaal. Lihaste tugevnedes ja kõndimisoskuse arenedes kõnnimuster tavaliselt paraneb. Soovitan füsioteraapiaga jätkata ja andke lapsele aega õppida ja areneda. Poole aasta jooksul võiksite kindlasti juba mingeid muutusi näha. Mure korral saate lapse jalgu ka lastearstile näidata.
Lapse jalad arenevad ja kujunevad välja kuskil 6.-7. elueaks. Sinnani võib teatud perioodidel esineda lampjalgsust, sissepoole või väljapoole pööratud jalgu, X-jalgsust ja O-jalgsust.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut