puusaliiges naksub ja teeb valu 06.09.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Puusaliiges naksub kõndides kuuldavalt juba pikemat aega..ja natuke ka valutab puhkeasendis.Kestnud on see rohkem kui aasta aega.Millest see tingitud võib olla?
Glükosamiini tarbin igapäevaselt 1500 mg joogi kujul..ja teen füsioterapeudi antud harjutusi aga paremaks see muutnud asja ei ole..põlves on mul muidu kõhrede kulumine(artroos).
Kas on võimalik et see haigus on haaranud ka puusaliigest?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Liigese naksumine on tavaline ja sageli pole probleem, mille üle muret tunda. Valu põhjust kahjuks öelda ei oska, kuna probleemi kohta tean informatsiooni vähe. Vaadates Teie vanust, on vähe tõenäoline, et puusaliigese kulumine on valu põhjuseks. Puusaliigese kulumine annab valu pigem koormusel kui puhkeolekus ja valu on enamasti tuntav kubeme piirkonnas. Sageli on valu puusa piirkonnas tingitud hoopis seljaprobleemidest.
On teil istuvtöö? Istute palju jalg üle põlve või jalg istmiku all? Teete trenni või hoopis liigute vähe? Kõik need võivad puusavalu mõjutada. Vahel on lisaks harjutuste tegemisele vaja ka lihtsalt veidi oma eluviisi kohandada. Soovitan pöörduda uuesti füsioterapeudi vastuvõtule, kes saab täpsemalt olukorda hinnata ja soovitusi anda.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut