Lõualuu disk 01.02.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem tekkis juulis, kui hommikul kinnise lõuaga ärkasin. Sain selle päeva lõpus lahti, aga alates sellest on see jäänud naksuma ja nüüd juba kolksuma.
1. Käisin füsoterapeudi juures, kes näitad mulle harjutusi, mis alguses aitasid päris palju ja teen neid siiani iga päev, aga enam need ei tööta
2. Sügiseks oli probleem nii hull, er igal hommikul oli lõug lukus- mõnikord sain selle kohe lahti, nihutades lõuga vasakule ja lahti, aga mõnikord oli see päeva lõpuni kinni ja ma lihtsalt surusin selle lahti.
3. Käisin teises hambaarstikliilnikus, kus tehti röntgen ja öeldi, et see koht on muljunud, aga sellel hetkel ei olnud mu lõug kinni.
4. Sain pehme kape, mida pean öösiti kandma, et ma hambaid ei krigistaks, samas ma pole varem kuulnud ega arvanud, et krigistan öösel hambaid ja varem pole ka ükski teine arst seda maininud.
5. Kandsin kapet nädal aega ja ärkasin iga hommik erineva ja ebameeldiva lōua asendiga ja alati oli see lukus. Lõpetasin siis kape kandmise ja lõug hakkas üllatavalt vähe raksuma ning oli isegi üks hommik, kui mu lõug ei olnud kinni.
6. Nüüd täpselt nädal aega tagasi mõtlesin, et peaks kapet siiski kandma, kui see mulle tehti. Hommikul ärkasin taas väga lukus lõuaga, mis tuli alles järgmise päeva hommikul lahti, millele kaasnes väga suur raksumine ning lõug jäi avades kuskile kinni.
Järgmisel hommikul oli lõug tagasi alguses ja nüüd ongi mu lõug 7 päeva kinni olnud ja sellega kaasmev väga tugev valu alates kõrvast kuni lõuani, mida ma varem pole kunagi tundnud.
Mida peaksin tegema, et see lahti saada? Kas on võimalik et disk hüppas täielikult maha? Kas kiropraktik oskaks seda lahendada või kuhu peaks edasi suunduma?

Kõike head

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Võiib proovida müofunktsionaalset teraapiat ja kiropraktikat. Oluline on probleemiga järjepidevalt tegeleda, et soovitud tulemusi näha.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut