Kuklavalu 16.06.20 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Eelmise aasta detsembris hakkas pea valutama,peavalud on lõppenud kuid iga päev on survetunne peas ja kuklas.Kukal on pidevalt valulik,vahel ka natuke kael,eriti kui harjutusi teha,on tunda et kuklas annab tunda. Kas kiropraktikust oleks sellise asja puhul üldse abi? Millest selline valu ja survetunne peas nii pikalt ja igapäevaselt?

Arst vastas:

Gerly Truuväärt

dr Gerly Truuväärt

Kiropraktik

Confido tervisekeskus

Tere! Kukla piirkonna valu võivad tekitada kaelalüli ja kukla omavahalise liigese kerge liikumis häire (atlanto-occipital liiges). Sinna kinnituvad mitmed kaelalihased ning piirkonna mitte vabal liikumisel võib sinna tekkida surve ja lihased väsivad kiiremini. Kuklavalu ja pinge on just kiropraktiku spetsialiteeti kuuluv teema.