põlvedel on miskit viga 10.03.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 19-aastane tütarlaps . Umbes 3, 5 aastat tagasi käis mõlemast põlvest mingi nõks läbi ja paar tundi oli väga valus. Aga see valu läks üle, kuid

põlved on kogu aeg nõrgad. Paigalseista ei saa kaua, ja seistes on kogu aeg sihuke tunne, et nüüd käib jälle nõks läbi. Käisin arsti juures, nagu mina aru sain on see mingi kõhre ainevahetushäire ja need põlve kedrad on nihkunud kõrvale, peaaegu täielikult oma kohalt väljas. Ja siis sain mingid toed. Aga kandes neid tugesid muutusid lihased nõrgaks. Ja ega neid tugesid kanda ka meeldiv ole, sest nahk tahab puhkust. Aga nüüd viimasel ajal on põlved valutama hakanud ja kui

natuke põrutan, käib terav valu läbi. Kas on midagi, mida ma peaks sööma või

mida võiks teha, et need põlved tervemaks saaksid?

Tänan!

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere. Te peaksite pöörduma oma muredega ortopeedi vastuvõtule. Ravivõimalust väljaselgitamiseks on vaja esmalt liigeseid uurida ja seejärel ka lisauuringuid teha. Vastuvõtule registreerimine Tartus 318-199; 366-088.