jalavalu 17.01.17 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen juba 8aastat norras lõhetehases liinitööl.Kannan kummikuid ja viimasel ajal on hakanud parem jalg tugevalt valutama ,pigistab jalalaba küljelt nagu oleks jalga väänanud,,kui lähen pausile pooleks tunniks ei saa kuidagi pärast tallale astuda,lonkan.Pärast tööd läheb asi hullemaks eriti kui lähen magama,,,on tunne nagu keegi väänab,pigistab...no ei saa kuidagi pärast tallale astuda.Huvitav aga puhkepäevadel ei tunne valu ei lonka,võin joosta

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Arvan, et kaebused võivad tulla parema jalalaba eripäradest. Nii pika perioodi peale ei saa venitused haiget teha ja valu peaks olema sellisel juhul pidev.

Soovitan vahetada kummikuid või proovida erinevaid sisetaldasi. Võimalik, et praeguste kummikute tallad on ära vajunud, mida saab võibolla tallaga natuke parandada. Kummiku vahetus oleks kindel muutus.

Tervitades,
Priit