skolioos ja Scheuermanni tõbi 14.04.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 20-aastasel tütrel väsis ja valutas selg pikka aega. Peale pildi tegemist diagnoositi skolioos ja Scheuermanni tõbi. Taastusraviarst ütles, et nii hull asi ei ole, et harjutuste kompleksi peaks määrama, piisab ühest harjutusest. Peale aasta möödumist on väsimus ja valud jätkunud.
Kas on õige, et asi võib tulevikus ka iseenesest üle minna? Ja kui suur on tõenäosus, et raseduse ajal seljaga probleeme tekib ning kui, siis milliseid?

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Scheuermanni tõbi on nooreea selgrookasvuhäire ja see peks hiljem tunda andma,mitte ka raseduse ajal.Skolioos on selgroo kõverdus ja seevõib küll põhjustada valu igal ajal,olenevalt muidugi skolioosi suurusest.Kergematel juhtudel on valikraviks ikkagi harjutused selja-ja kõhulihastele,mishoiavad selgroogu paremas asendis nagu nöörid purjeka masti.Selgrooprobleemidega tegeleb meildr.Tiit Härma,kui vaja infot rohkem(5249185 tel.)

Dr.Kaidu Meitern