vananaistekondid 15.aastasel tüdrukul 24.05.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen lugenud vastuseid selleteemalistele küsimustele, kus soovitatakse kirurgilist abi ja ka mõndasid harjutusi. Olen aga kuulnud, et tegelikult pidi saama tekkinud konte ka ära võimelda ja see on kindlasti parem kui opereerimine. Kust saaks infot spetsiaalsete harjutuste kohta?

Kas need kondid tekivad tõesti ainult valest jalanõust? Usun, et siin mängib oma rolli ka pärilikkus, sest minu tüdrukul on see häda nii minult kui isapoolsest suguvõsast. Tüdruk ise aga tegeleb iluvõimlemisega. Trennid 4-5 korda nädalas. Kas see on antud häda puhul raskendav või kergendav asjaolu? Perearst ütles, et lapsel opereerida pole mõtet, sest see häda kipub korduma.

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kui Te mõtlete vananaiste kontide all sissekaardunud suurt varvast,siis oleks nõu järgmine.Need moondunud suurevarba liigesed võivad tõesti tekkida kaasasündinud baasil või ka noores eas kitsaste ja väikeste jalanõude kandmisestJala arhitektuur kindlasti paraneb,kui teha jalatallalihastele spets harjutusi-Kopika või pliiatsi üles tõstmine varvastega,mööda vaipa varvaste abil edasiliikumine,jne.Spordiga tegelemine ei ole vastunäidustatud,isegi soovitav.Kui need deformatsioonid lähevad väga suureks ja häirivad esteetiliselt,võib muidugi opreerida lasta.Kaasajal on küllaltki vähe invasiivseid operatsioonimeetodeid,mis annavad kiire paranemise ja hea efekti.

Paranemist soovides,dr. Kaidu Meitern