Iiveldus peale magusa söömist 21.02.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes poole aasta jooksul on tekkinud umbes 5 minutit peale magusate asjade (kook, komm, šokolaad, müsli jne) söömis iiveldus ja kõhuvalu.
Mul on aastatd tagasi diagnoositid ka kilpnäärme alatalitus. Hetkel on Tsh näit normis 3.37 ja ravimrid ei tarbi. Glükoosi näit hommikusest verest on 4.45
Mis iiveldust võik põhjustada?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pöörduda võiks pigem gastroenteroloogi (mao-soolearsti) poole. Iiveldus ja kõhuvalu ei seostu diabeediga, vaid ikka pigem sooletalitlushäirega - koogid, kommid ja šokolaad pole kõige kergemini seeditav kraam. Kui need ka veresuhkrut tõstavad, ei põhjusta veresuhkru tõus iiveldust ega kõhuvalu. Mõõdukas veresuhkru tõus ei põhjusta pahatihti üldse mingeid vaevusi. Kõige tõenäolisem probleem võiks olla nn. reflukshaigus.
Kilpnäärme alatalitlus on Teil igati kompenseeritud ja see antud juhul kindlasti põhjuseks ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.