Kas türeoidiit vöib muuta treeningul pulsi sageduse tippu 11.11.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on türeoidiit 6 aastat. Hetkel annus 100mg. Näidud korras. Olen terve elu soorti teinud harrastustasemel kuid üpris intensiivselt. Umbes 4-5 korda nädalas. Sulgpall. Olen jälginud spordikellaga oma südametöòd, viimasel ajal on pulsi tipp märkinisväärselt töusnud. 184. Varem oli see 172 maksimaalselt. Kell on sama. On türeoidiitil ja südame vôimekusel mingi seos ? Kas peaks pereatsyilt koormustesti paluma ?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Saan aru, et Teil on autoimmuunsest türeoidiidist põhjustatud kilpnäärme alatalitlus ja võtate asendusravina L-türoksiini 100 mcg päevas. Kui asendusravi annus on adekvaatne ja hormoonanalüüsid korras, ei tohiks kilpnäärme alatalitlus füüsilist sooritusvõimet mõjutada. Vanus on selline, et tuleks ehk tõepoolest perearstiga konsulteerida ja ka teised tervisenäitajad üle vaadata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.