Kilpnäärme testide tulemused. 16.01.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen viimastel kuudel tundnud valu lihastes ja liigestes. Lisaks sellele on mul väga kuiv nahk, mis ei lähe paremaks ükskõik mis kreemi ma kasutan. Ka juukseid langeb rohkem välja kui tavaliselt. Menstruatsiooni perioodid ei ole regulaarsed ja on väga valulikud. Kuna mul on varem olnud probleeme kilpnäärmega otsustasin teha vereproovid, et kontrollida kas põhjus on kilpnääre. Sain proovide vastused aga ei ole kindel, kas need on positiivsed.
Minu TSH on 1,18 mIU/l, fT4 on 14,6 pmol/l ja TPO on <3,0 kU/l

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme hormoonanalüüsid on korras ja kilpnäärmevastaste antikehade tiiter madal. Seega on kilpnäärme talitlus praegu normis ja ei külmunud õlg, kuiv nahk, juuste väljalangemine ega tsüklihäired pole kilpnäärmega seostatavad. Nn. külmunud õla sündroom on väga laialt levinud ja selle seostamisest kilpnäärmega kuulen küll esimest korda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.