Otrivini kasutamine 21.04.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olin kilpnäärme ületalitluse haigusest puhas 1,5 aastat. Oktoobris sünnitasin ja veebruaris olid näidud jälle halvad. Võtan 3 tabletti thyrozoli päevas. Üleeilsest tekkis suur nohu ja palusin mehel apteegist ottivini ninaspreid tuua. Infolehel oli, et pean enne kasutamist arstiga rääkima. Kas otrivini võib selle haigusega kasutada? Või on muid alternatiive?

Aitäh

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Otrivini võib kilpnäärme ületalitluse korral kasutada. Toimeaineks on seal ksülometasoliin, mis laiendab veresooni ja vähendab limaskesta turset ninas. Kilpnääret ei tohiks see ravim kuidagi mõjutada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.