Vaktsiin 29.04.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Sain (1.tüübi diabeedik) 22.04 esimese doosi pfizeri vaktsiini ja 25.04 hakkas jalgades tulitav tunne(nagu põletus haavad oleks) nahk ka hell ja tuimus/ nõrkus, nagu oleksid ära magand. Jalad väsivad kiirelt ja äärmiselt ebameeldiv tunne. Võtab ka lonkama vahepeal.Kõik see kestab siiani. Kas need on normaalsed kõrval nähud ? Millal peaksid hakkama tagasi tõmbama?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie vaevused ei ole suure tõenäosusega üldse kuidagi seotud vaktsineerimisega, vaid tulenevad diabeetilisest polüneuropaatiast (kuigi on teooriad, mis ka diabeetilist närvikahjustust immuunsüsteemiga seostavad). Soovitan võtta ühendust oma endokrinoloogiga, et asja veidi lähemalt uurida ja sobiva raviga vaevusi leevendada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.