kõri vähk ? 21.02.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tervist augusti kuus või septembri alguses mul oli tugev hamba põletik ja läks pool nägu paiste siis käisin ja lõigati lõhki kuid see aeg kui se paistes oli hakkas see neelamist häirima mitte küll otseselt kuid lihtsalt käib mingi ragin neelamisel läbi ja kui see jama oli minust välja lastud siis läks natuke aega mööda ja see kadus ära ja siis 3kuud hiljem tuli see ise enesest tagasi ja lümfid läksid lõua all paiste ja valusaks ja need kadusid ära kuid mingid valud kiirgusid naqu kõrist või kaelast otse väike ajusse siis sealt kesk ajusse ja siis taha silma koopasse ja see kestis kuskil 2 nädalat ja valu oli väljakannatamatu. nüüdseks olen käinud pere arstil ja teinud vere proovi mis näitas et kõik on korras ainult d vitamiini puudus ja kõris käib ikka mingi ragin läbi või jõnks täpselt ei oska kirjeldada. ja neelamis takistust pole ja ebameeldivat tunnet ka pole otseselt kuid see jõnks või ragin muutub lihtsalt häirivaks sest see hääl või tunne käib pealuust ja kõrvadest läbi. ja vahepeal kaob see naqu ära ja siis tuleb tagasi ja igas asendis seda raginat ei ole see on pm ainult tvalises otse vaates asendis ainult ülesse vaadates seda raginat ei ole.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Nõuanne on lihtne ja lühike - tuleb minna nina-kõrva-kurgu arstile. Just nii on ka Teile soovitatud ja mina ühinen selle soovitusega. Kilpnäärmehaigus on siin vähetõenäoline.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.