Vereanalüüsi näitajad 16.09.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere mul on diagnoositud kilpnäärme alatalitlus 2008.
Praegune vereanalüüs näitas sellist vastust :
TSH 7,33 mIU/l
Ft4 13,93 pmol/l
TPO-Ak >1300 kU/l

Kahjuks ei ole võimalik endokrinoloogi pöörduda sellepärast soovin teie abi. Kas peaksin jätkama ravimi võtmist tavapäraselt?
Levothyroxin 100 igal hommikul.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Endokrinoloogile ei olegi vaja pöörduda. Hormoonanalüüside alusel võib L-türoksiini annust korrigeerida ka perearst. Teie analüüsid näitavad L-türoksiini annuse ebapiisavust (kui ikka olete ravimit korralikult võtnud) ja annust võiks suurendada 150 mcg-le (poolteist tabletti) päevas.
Kordusanalüüsi võiks teha 2-3 kuu möödudes, TPO-AK-d pole vaja edaspidi enam määrata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.