suurenenud külmatundlikkus 19.06.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Põen alates 11.a. autoimmuunset türeoidiiti, raviks L-thyroxin 0.75 mg päevas. Viimasel aastal on suurenenud külmatundlikkus, jään iga paari nädala tagant haigeks. Kõigepealt õhtul läheb kurk valusaks, siis tekivad unehäired (magama jään hästi, isegi valutava kurguga, aga saan magada 2-3 tundi), siis tohutu väsimus ja lihasvalu. Haigeks jäämise põhjus on pikemaajaline külmas ja niiskes ruumis viibimine (töötan kirikus). Mida teha?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tuleb leida paremate töötingimustega töökoht. L-türoksiini annuse muutmise kriteeriumiks on kilpnäärme hormoonanalüüsid. Kui hormoonanalüüs on korras, siis ainult vaevuste põhjal pole annuse muumine õigustatud. Suure tõenäosusega ei seostu sagedane külmetumine ja kurguvalu kilpnäärme alatalitlusega, pigem tasuks nõu pidada oma perearsti või nina-kurgu-kõrvaarstiga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.