Piirangud 16.03.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Jaanuaris eemaldati kilpnäärme mõlemad sagarad, söön igapäevaselt 1,5 tbl L-Thyroxini. Enesetunne on muidu hea, aga kuna endokrinoloogile lähen teisele kontrollile alles mai keskel, on tekkinud palju küsimusi. Mul hääl kähiseb siiani ja hommikuti ei saa kuidagi "häält lahti". Tuttav soovitas hääle käheduse vastu teha lümfimassazi, kas see on lubatud? Kas ja milliseid tegevusi pean vältima-piirama? Kas on lubatud käia saunas, spaas, tõsta raskusi, maad kaevata jne. Kas lisaks kilpnäärmehormoonitablettidele on võimalik hakata võtma ka beebipille, mis kergendaks opijärgselt väga hulluks muutunud mensest? Günekoloogiliselt on kõik uuritud ja korras. Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Lubatud on nii lümfimassaaz, saun, spaa, kui ka maa kaevamine. Beebipille võite samuti julgesti võtta. Mingeid erilisi piiranguid ei ole ei toidu ega elureziimiga. L-türoksiini tuleb siiski võtta järjepidevalt. Hääle osas oleks mõistlik konsulteerida LOR-arstiga, et selgitada, kas häälepaelad töötavad normaalselt. Häälepaelu innerveeriva närvi vigastus on lõikuse käigus võimalik kuigi harv tüsistus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.