Kilpnäärme alatalitluse (TSH 4.35) ja üleöö tekkinud liigesevalude seos? 23.04.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen alates 2008a põdenud kilpnäärme ületalitlust (kokku 3 pikka ravikuuri, millede vahel sai näidud normi). Hetkel olen võtnud Carbimazole'i u. aasta ja on tekkinud kerge alatalitlus (TSH 4.35). Samuti tekkisid paar päeva tagasi järsku imelikud valud erinevatesse liigestesse - mõlema jala kannad, päkad, mõlema käe sõrmed, kergelt varbad.
Kas see võib olla kilpnäärmest?
Lisaks oli u. 3-4 nädalat tagasi põiepõletik, mis läks peale 5-päevast antibiootikumikuuri (ei mäleta nime kahjuks) korda.

Saan perearstile alles järgmine nädal aja, seega oleks väga tänulik, kui oskate midagi öelda. Valus on astuda ja liigesehaigused kõlavad hirmutavalt.
Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Minimaalne ravitekkeline alatalitlus ei tohiks põhjustada ei liigesvaevusi ega põiepõletikku. Küll on liigesvalud karbimasooli kõrvaltoimete nimekirjas. Kui olete ravimit võtnud pikka aega (alates 2008a.), on vähemalt teoreetiliselt võimalik, et liigesvalud seostuvad selle ravimi kasutamisega. Soovitan perearstiga nõu pidada ja mõned esmased analüüsid ära teha. Kui jääb kahtlus karbimasooli kõrvaltoimele, on aeg mõelda kilpnäärme ületalitluse radikaalsele ravile (radiojood või lõikus).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.