Diagnoosi lahtiseletamine 11.05.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Käisin kompuutertomograafias, tuvastati: kilpnäärme vasakus sagaras on inhornogeense struktuuriga tsentraalselt madala tihedusega (töen.kolloidisisaldav)2,3 x 2,6 x 4,6 cm sõlm. Kokkuvõte: maliigse haiguse metastaase ei ilmne. Kilpnäärme vasaku sagara sõlm.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda oma murega esmalt perearsti poole. Kilpnäärme vasaku sagara sõlmest on vaja võtta veidi kudet vähihaiguse välistamiseks. Seda tehakse ultraheliuuringu kontrolli all ja sinna suunab kas perearst ise, endokrinoloog või vähiarst.
Kui sõlm on healoomuline, pole sellega tõenäoliselt midagi vaja ette võtta.
Tervitades,
dr.Anu Ambos.