Endokriinne kasvaja gastrinoom 23.08.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kuidas diagnoosida gastrinoomi? Kas näärmete probleemidega tegeleb endokrinoloog?Kas see tekitab haavandeid ainult maos, söögitorus või võib tekitada probleeme ka süljenäärmete kaudu? Mul eritub süljenäärmete kaudu soolane happeline sülg, mis tekitab suus, põskedes haavandeid. Eriti tugev süljevool on veidi peale sööki. Pidevalt on soolane maitse suus. Käisin mao uuringul, kus sain teada et mao limaskest on põletikuline, samuti söögitoru. Pikemat aega on valu vasakul küljes ja maos, söögitorus tugev põletuse tunne, eriti halb on peale sööki olla. Gasec, Ranitin on igapäevased, kuid neist pole viimase kuu jooksul abi olnud. See probleem on pikemat aega, kuid enesetunne on viimase 2 kuu jooksul väga halvaks läinud.
Lisaks on öised higistamised, hommikuti on väike palavik 37.1-37.2. Tugev jõuetus. Päeval hiigistan väga tugevalt. Samal ajal on külmatunne. Peale sööki hakkab pea ringi käima ja enesetunne on väga halb. Veresuhkur oli korra kõrgem, peale sööki 9, kuid üldjuhul on see korras. Pereast tegi tavavere, see oli korras, GGT oli veidi üle normi 44. Kes diagnoosib endokriinseid kasvajaid?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitaksin Teil esmalt pöörduda gastro-enteroloogi (mao-soolearsti) vastuvõtule. Teie vaevused on eeskätt seedetraktiga seotud ja mao ja söögitoru limaskestas leiti ka põletik. Kilpnäärmehaigusele Teie vaevused küll ei viita. Kui tegemist peaks olema gastrinoomiga (mida Teie vaevuste põhjal ei saa täielikult välistada), saab vajalikud uuringud korraldada ka gastroenetroloog.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.