Valud lõua all 08.02.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Sooviksin ka mõned küsimused esitada. Kolm aastat tagasi käisin kilpnäärme uuringutel, veri näitas, et kõik on korras. Probleemiks oli väga kiire kaalu tõus. Paari aastaga tõusis kaal oma 30 kg. Nüüd on aeg möödas, aga peale sünnitamist ehk siis umb.7 kuud tagasi, hakkasid kõris imelikud surinad...nagu mesilased suriseksid, ning hiljem ühele poole kaela kui ka teisele poole kaela hakkasid väikesed, kuid lühiajalised krambid. Paar kuud hiljem hakkas suhu tulema kibe maitse ja kui keelega üle huulte limpsisin, oli väga kibe maitse ja sel hetkel tuli väga palju sülge suhu. Nüüd siis on juba oma 3 nädalat lõua all valud, eriti siis, kui natukene ärritun, ja valud lähevad juba tugevamaks. Mul avastati umbes 1,5 aastat tagasi, et on sapikivid, ehk need tekitavad kibedat maitset, aga millest need valud? Lähen nüüd 17 veeb. perearstile, et saan kusagile saatekirja, et alustada uurimist, aga olen väga suures hirmus, et ehk on midagi hullu lahti. Lõua all valu piirkond on täpselt lõua ja kõri vahel. Loodan, et kirjutasin nii, et te ikka aru saate. Lgp.M.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska küll Teie kaebusi kilpnäärmega seostada. Kilpnääre põhjustab valu väga harva ja krampe mitte kunagi. Kummaline on ka valude seos ärritusega. Kibe maitse suus seostub kindlasti seedetraktiprobleemidega (sapikivid, reflukshaigus). Soovitan perearstiga nõu pidada. Võib-olla on tegemist kaela piirkonna lihas-närvivaludega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.