Kilpnääre haigus 24.01.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 43 aastane naine. Mul on kilpnääre haigus ja see mõjutas silmade peale. Minu laug deformeeris, artid ütlevad, et probleem on selles, et eraldub hape. Alguses ma jõin harmonaalsed ravimid (tabletid) nüüd aga arstid pakkuvad teha kiiritamise. Mul on küsimus, et millised tagajärjed on sellel kiiritamisel ja millised teised ravi võimalused on olemas???
Suur tänu.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on silmamunataguse sidekoe röntgenkiiritusega väikeses doosis eesmärgiga kohev sidekude armistada ja sellega silmamuna silmakoopasse tagasi tõmmata. Ravi on ohutu, kuid efektiivsus ca 50%.
Kui ka hormoonravi glükokortikoididega on juba ära proovitud, jääb üle veel vaid operatiivne ravi. Soovitan arutada silmade ravi probleeme veelkord oma raviarstiga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.