alakaal 11.12.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26 aastane ja soovinud rasestuda juba 3 aastat aga tulemuseta(üks peetumine selle aja sees,tühi lootekott). Tehtud erinevaid hormoon analüüse,mis korras. Nimelt kaalun vaid 44 kg ja 164cm(olen alati olnud kõhna ja viletsa isuga).Olen kuulnud,et liiga madal kehakaal võib mõjutada rasestumist.Kas endokrinoloog võiks aidata minu probleemile lahendust leida?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on tegemist pigem päriliku saleduse kui haigusliku nähtusega. Hormoonanalüüsid on olnud korras. Endokriinhaiguse vastu räägib ka regulaarne menstruaaltsükkel ja spontaanne rasestumine. Kahjuks endokrinoloog Teil aidata ei saa.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.