suhkruhaige ravikindlustuseta vana naine 23.07.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Minu tuttav, enamuse elust Ameerikas elanud ja nüüd mitmeid aastaid taas kodumaal olev 83 a. suhkruhaige naine vajaks ilmselt koduhooldust. Ta ei suuda enam ise kontrollida oma vereproove, nende näite ja süstida. Sugulased, ka vanad inimesed, ei oska abistada, sest teavad sellest vähe, ka Ameerika analüüsiaparaadid on teistsuguste näitajatega. Kuna tal meie ravikindlustus puudub, on ilmselt vähe võimalusi saada head arstiabi. Või siiski?
Oskate ehk midagi soovitada? Ta oleks valmis meditsiiniteenuse eest maksma.
Kuhu pöörduda või on ainus võimalus tagasi A.sõita.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on tõepoolest raske probleemiga, seda enam, et puudub ravikindlustus. Tõenöoliselt oleks mõttekas nõu pidada Teie tuttava elukoha omavalitsuse sotsiaaltöötajaga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.