Imiku pepu - haavad 27.10.23 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

7-nädalane laps, terve see aeg on olnud pepu ümbrus katki. Algas ilmselt mähkmelööbest ning proovitud on reaalselt kõike - bepanthen, sudocrem, perearstil käidud, tasulisel arstil, kõik väidavad ilma ühtki analüüsi võtmata, et seen (?). Määrati hormoonravi, see teeb vaid hullemaks, täpselt nagu ka sudocrem ja bepanthen. Laps on kogu aeg mähkmevabalt, et õhku saada ja mitte ummistada, aga paranemist ei ole. Mida veel teha? Kuhu pöörduda? Kuidas saada päriselt abi lapsele?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere, lapse löövet nägemata ei saa täpset hinnangut anda. Kui väidetavalt on tegemist mähkmelööbele lisandunud seeninfektsiooniga, siis oleks abi klotrimasool kreemist, heast hooldusest, õhuvannidest.
Kjulge