Sügelevad punnid 27.08.13 / Allergoloogia

Külastaja küsib:

Sünnitasin 30.07, 02.08 hakkasin kasutama Remescar kreemi venitusarmide vastu. Selle kreemi kasutamise lõpetasin 20.08, kuna märkasin kintsudel punetavaid punne, mis sügelesid. Apteeker soovitas Pantyson kreemi, see ei aidanud. Arst soovitas Histec 10mg tablette, millest pole ka kasu olnud. Punnid tekkisid kintsudele ja kõhu külgedele, kuhu ka kreemi panin. Täna aga avastasin, et punnid on tekkinud ka kätele ja naba juurde, kuhu pole pannud kreeme. Punnid on sellised punetavad, sügelevad, tulitavad mügarikud. Kas tegu võib olla allergilise löövega? Või on tegu vitamiini puudusega peale sünnitust? Või on tegu hoopis millegi muuga? Kas need punnid võivad levida rinnapiimaga beebile? Mis ma tegema peaksin?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,
Minu soovitus on nahaarsti poole pöörduda, sest diagnoosi panekuks on vaja nahalöövet kindlasti näha. Kui peaks olema tegemist sügelistega, siis need kanduvad üle nahakontaktil ja vaja oleks uurida ja ravida ka teisi pereliikmeid. Emal olev lööve rinnapiimaga lapsele üle ei kandu.