Mis asi see olla võiks? 03.04.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Viimased 3 päeva on esinenud alakõhus (täpselt naba juurest alla minnes alakõhtu) sisemised tõmblused/tukslemine. Kindlasti ei saa see olla kõhuaordi tundmine, sest tõmblus ei käi südamerütmis, vaid meeletult kiiresti, nagu oleks lihastõmblus ja ca 4-5x on ühe tõmbluse arv. Tekib puhkeolekus. Ma ei tea, kas see on nüüd oluline, aga viimasel ajal olen tassinud raskeid esemeid rohkem, kui tavaliselt (ligikaudu 20kg korraga). Mis asi see olla võib, mis tekitab alakõhus tõmbluse.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See võib olla lihaskramp ülepingutuse tagajärjel. Selle vätimiseks vajalik teha venitusharjutusi peale koormust. Ka vedeliku ja soolade tasakaalu viimine organismis on teemaks.