Millega võib tegu olla (hemorroid)? 01.07.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Suurem muna, mis paistab, tekkis nädal tagasi üleöö. Vahel teeb ka valu liikumisel. Kas saab ravida ilma kirurgilise sekkumiseta või peab kirurgi poole pöörduma?
Kui ilma, siis millega? Kui mitte, siis milline on protseduur ja kui kaua taastumine aega võtab?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sügelus ja hemorroid ei pruugi teineteisega koos olla. Muna, mida kirjeldate, võib olla tromboseerunud hemorroid. Kui kohe pöörduda, saab väga lihtsa lokaalanesteesias tehtava protseduuriga - tromb eemaldada. Nädala pärast oleks asi unustatud. Igal juhul soovitan pöörduda perearstile.