Proktoloogiline - päraku lõhede ravi bioliimi abil. 17.06.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Proktoloogiline - päraku lõhede ravi.

Mis on bioliim, selle koostis, mõju ja võimalikud tüsistused anaallõhede liimimiseks ?
Milles seisneb protseduur täpsemalt, kas see on valulik, vajab see üldnarkoosi ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Bioliimi kasutamine pärakulõhede ravis on eksperimentaalne ja laiemast kasutusest ei ole kuulnud - ise sellega ei tegele. Pärasoole probleemidega tegelemisel on kõige Eestis suuremad kogemused Lääne Tallinna Keskhaigla kirurgidel - soovitan pöörduda nende poole