Valu paremalpool kõhus ribidest puusakondini 22.03.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul selline mure, et paremal küljel ribidest kuni puusakondini on tuim valu, kui tuleb siis kestab terve päeva või mitu päeva. Kaks korda on ka nii olnud, et keset ööd ärkan väga tugeva valu peale samas piirkonnas, valu krstab umbes 10min ja siis on jälle normaalne olla. Milles probleem võib olla? Kas midagi maksaga vms?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla sapipõie aga ka kaksteistsõrmiksoole probleemiga. Ainult sellise kirjelduse järgi pole võimalik midagi kindlat öelda. vajate uuringuid.