Liited ja rasedus 18.01.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Aastal 1993 lõigati mul ära pimesool. Selle tulemusena tekkisid liited.
Kõhul on rasva, kuid selle pimesoole armi koha peal on nahk nn "vastu kõhtu" (seal rasva pole).
Kas on võimalik, et liited on "kasvatanud" naha ja soolikad kokku?
Kas see võib segada rasedust (kas kõht ikka venib sellelt kohalt)?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See, mida Te kirjeldate, on nahaarmi liitumine aponeuroosile. Sisemisi liiteid väljast näha ei ole. Naha ja soolte vahele jääb aponeuroos,lihased, kõhukelme - nahk ja sooled seega ei saa Teie puhul kuidagi kokku kasvada. Rasedust see kindlasti ei sega.