Kõhukoopa operantsioonid. 07.02.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Kui mul on erinevad operatsioonid ootejärjekorras (soolelühendamisoperatsioon, endometrioosi kahtluse uuringud ja maoluku korrigeerimise operatsioon), siis kas neid oleks kuidagi võimalik ühendada üheks lõikuseks ja kellega ma peaksin konsulteerima sellel teemal. Seda enam, et ka minu üldine tervislik seisund on halb ja südame olukord kehv, et kolme erinevat narkoosi taluda.

Lisaks tahaksin Teie kui spetsialisti käest küsida kompuutertomograafia uuringu kohta.. Aastaid tagasi tekkis mul selle uuringu ajal antifülaktiline šokk ja uuring katkes tänu sellele poole pealt, põhjuseks oli iooditalumatus. Kas seda uringut on võimalik teha ka mingi teise ainega tänapäeval või on mingeid teisi alternatiive sellele uurningule?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kolme operatsiooni ühendamine on võimalik, kuigi ma ei saa päris täpselt aru, mida mõtlete soolelühendamise operatsiooni all.
Kompuutertomograafiline uuring on võimalik asendada magnetresonants tomograafiaga, kus joodisisaldavat kontrastainet ei kasutata. Päris üks-ühele need uuringud üksteist siiski ei asenda.