Valu parema abaluu all 21.08.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul tuleb krambisarnane terav valu abaluu alla paremal pool. Minu jaoks müstiline on see, et valu tuleb kergete liigutuste tegemisel juba 10 min möödudes ( kartulite koorimine, pesu kokkupanek, nõude pesemine jne). Asja põnevam pool on see, et valu ei tule, kui pesen põrandat, roogin lund, värvin pintsliga või lõhun puid. Või siis tuleb, aga umbes tunni aja möödudes.
Valu ei lähe üle enne, kui olen pikali ja lihas lõdvestunud.
Vahel harva lööb valu ka vasakule poole ja siis on tunda sellist tuikamist kogu päeva ja öösel. See kaob paari päevaga.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Parema abaluu alused valud võivad olla põhjustatud sapikividest. Te ei maininud, mis uuringuid on Teile tehtud, võimalik, et need on juba välistatud.
Ei leia Teie kirjelduses küsimust, millele vastata.