Punane punetus, ja eritab haisvat kollakat vedeliku. 17.03.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

kuidas ravida? Millega? lisaks on ta deabeedik. Me ise määrasin ravi Streptosiit salviga. Mis on parem ravi "vesivillile"?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pigem on Teil jalal troofiline haavand. Selle põhjused võivad olla erinevad - kas arteriaalse verevarustuse häire, venoosne puudulikkus, infektsioon - ja sellest lähtuvalt tuleks ka erinevalt ravida. Universaalset salvi sellise asja raviks kahjuks ei ole - ükski salv otseselt kahju ei tee, aga ega ei pruugi ka aidata. Peaksite kirurgi vastuvõtule pöörduma.